#NEWS - Zachęcamy do lektury - artykuł Doroty w magazynie "Controlling i Zarządzanie" nr (24) 4/2018

Dodano 9.8.2018

W lipcu ukazał się kolejny numer czasopisma "Controlling i Zarządzanie", a w nim "okładkowy" artykuł Doroty pt."Employer branding - panaceum na rosnącą rotację pracowników", poniżej krótki teaser...

"Pojęcie employer brandingu pojawiło się mniej więcej w momencie, w którym pracodawcy zdali sobie sprawę z tego, że szczególnie cennym pracownikom nie wystarcza już tylko własne biurko i pensja wypłacana na czas. W języku polskim oznacza wizerunek, markę pracodawcy godną polecenia i własnego wyboru. W 1996 r. po raz pierwszy użyto tego określenia w książce Simona Barrowa i Tima Amblera pt. „The Employer Brand”, a definicję nadała firma McKinsey, zmieniając diametralnie sposoby pozyskiwania do swojej organizacji nowych specjalistów.

W biznesie employer branding w ostatnich czasach staje się narzędziem w walce z rosnącą rotacją pracowników. Według „Raportu płacowego 2017” Hays aż 88% pracodawców zamierza zatrudniać nowych pracowników w 2018 r., z czego niemal połowa (49%) przewiduje trudności związane z pozyskaniem nowych kandydatów w związku z brakiem specjalistów na rynku, a 26% w związku z brakiem możliwości spełnienia oczekiwań finansowych kandydata..."

A więcej do znalezienia na półkach w Empiku lub w prenumeracjie "Controlling i Zarządzanie".

Skontaktuj się z nami:

695 690 540

dsedek@candoconsulting.pl